تخم نطفه دار بوقلمون برنزه امریکایی و روسی و انگلیسی |تخم نطفه دار

صفحه اصلی
خدمات ما
نحوه خرید
سوالات متداول
درباره میهن طیور
تماس با ما

تخم نطفه دار بوقلمون|تخم نطفه دار

تخم نطفه دار بوقلمون|تخم نطفه دار

تخم نطفه دار بوقلمون

قیمت فروش تخم نطفه دار بوقلمون محلی: استعلام فرمایید 

قیمت فروش تخم نطفه دار بوقلمون نژاد روسی {وارداتی}:۵.۸۰۰ تومان

قیمت فروش تخم نطفه دار بوقلمون نژاد امریکایی:۶.۸۰۰ تومان

قیمت فروش تخم نطفه دار بوقلمون نژاد انگلیسی:۸.۸۰۰ تومان

معرفی بوقلمون در نژاد های مختلف :

بوقلمون ها که یکی از بزرگترین گونه های پرندگان می باشد که میتوان آن را پرورش داده و اهلی نمود. این پرنده که ازسرده جنسی ملیگریس ها می باشد در اصل متعلق به قاره آمریکا می باشد و از رده ماکیان است .بوقلمون ها دارای نژاد های مختلفی می باشند که در اینجا برای آشنایی بیشتر شما به معرفی آنها می پردازیم.

در اصل بوقلمون ها را می توان به هشت نژاد مختلف تقسیم نمود که شامل می شوند از:

بوقلمون برنز سینه پهن

بوقلمون اسلیت

بوقلمون سیاه

بقلمون ناراگنست

بوقلمون رویال پالم

بوقلمون بوربون قرمز

بوقلمون هلندی سفید

بوقلمون بلتس ویله

بوقلمون نژاد برنز سینه پهن :

زادگاه این نژاد از بوقلمون آمریکای شمالی می باشد و سالهاست که به صورت اهلی به عنوان مصرف گوشت پرورش داده می شود ،بوقلمون های نر برنز سینه پهن در سن بلوغ یعنی در ۸ ماهگی دارای وزنی غالب بر ۱۷ کیلو گرم میشود به همین دلیل این نژاد یکی از بهترین گذینه ها جهت پرورش بوقلمون گوشتی محسوب می شود اما باید به این نکته توجه نمود که بوقلمون برنز سینه پهن به دلیل سینه پهن خود به راحتی قادر به جفتگیری نمی باشد و جهت این امر باید لقاح مصنوعی صورت گیرد.

بوقلمون نژاد اسلیت :

متاسفانه باید بگوییم که امروزه نژاد بوقلمون اسلیت در حال انقراض می باشد و در هیچ زمانی این نژاد به صورت گسترده و پایدار وجود نداشته است ،رنگ بوقلمون اسلیت خاکستری مایل  به آبی می باشد که در بعضی از نقاط بدن دارای لکه های مشکی است وزن آن نیز در زمان بلوغ در جنس نر حدود ۱۶ کیلوگرم می باشد.

بوقلمون نژاد سیاه :

بوقلمون سیاه در کشورهای اروپایی دارای محبوبیت زیادی می باشد که این محبوبیت در آمریکا از درصد بسیارپایینی برخوردار است .رنگ بوقلمون سیاه همانطور که از نام این نژاد پیداست سیاه بوده که در قسمت بالها این سیاهی به رنگ برنز سبز متمایل می شود.وزن این نژاد نیز در سن بلوغ و درجنس نر حدود ۱۶ کیلو گرم می باشد .

بوقلمون نژاد ناراگنست:

این نژاد از بوقلمون که دارای ظاهری بسیا زیبا می باشد از تلاقی گونه های وحشی آمریکای بوجود آمده است ولی در کل زادگاه این نژاد آمریکای لاتین می باشد.نژاد ناراگنست نژادی محدود بوده اما جهت پرورش گوشت و تخم یکی از بهترین نژاد های بوقلمون می باشد همچنین این نژاد نسبت به دیگر نژاد ها آلودگی صوتی کمتری ایجاد می کنند.

بوقلمون نژاد رویال پالم

بوقلمون رویال به عنوان یک نژاد تخم گذار پرورش داده می شود و از نظر وزن گیری بسیار وزن کمی دارند تا جایی که وزن جنس نر در زما بلوغ حدود ۸ کیلو گرم است.رنگ این نژاد تقریبا شبیه به نژاد ناراگنست می باشد .

بوقلمون نژاد بوربون قرمز

این نژاد از بوقلمون که به کنتاکی قرمز نیز معروف است متعلق به کشور های آمریکایی جنوبی می باشد که تا سال ۱۹۰۰ به صورت وحشی بودند.این نژاد دارای ظاهری بسیار زیبای می باشد رنگ پرهای این نژاد قرمز مایل به قهوه ای میباشد و جزء بوقلمون های سنگین وزن به حساب می آید تا جایی که می توان بیشترین وزنگی را به این نژاد اختصاص داد.وزن نر نژاد بوقلمون بوربون در سن بلوغ به بیش از ۲۰ کیلو گرم می رسد .

بوقلمون نژاد هلندی سفید:

همانطور که می توان از نام این نژاد فهمید این بوقلمون مربوط به کشور هلند می باشد این بوقلمون جزء نژاد های سینه پهن به شمار می آید و با توجه به وزن خوبی که می تواند در دوره رشد بگیرد می توان از آن به عنوان یک نژاد گوشتی بسیار خوب یاد نمود. بوقلمون هلندی در بین پرورش دهندگان بوقلمون دارای محبوبیت بسیار بالای می باشد تنها مورد آزار دهنده در این نژاد لقاح این پرنده است که به دلیل سینه پهن آنها به صورت طبیعی قادر به صورت گرفتن نمی باشد و باید از طریق لقاح مصنوعی انجام شود.وزن بوقلمون نژاد هلندی سفید در جنس نر و در سن بلوغ حدود ۲۰ کیلوگرم است که این دلیل عمده محبوبیت نژاد هلندی است.

بوقلمون نژاد ولتس ویله

بوقلمون ولتس ویله از نتیجه تلاقی نژاد های مختلف طی ۷ سال به دست محققان دانشگاه های آمریکای مرکزی به وجود آمده که در سال ۱۹۵۰ معرفی و ثبت گردیده است .این نژاد نیز دارای سینه پهن بوده و از نظر وزن گیری رتب دوم را دارا می باشد ولی هنوز به صورت عمده و گسترده تولید و پرورش داده نمی شود .

 بوقلمون و انواع نژاد ها

چگونگی شناسایی وخاستگاه اولیه بوقلمون مشخص نشده ولی بقایای استخوانی مربوط به۱۱۰۰۰ سال قبل از میلاد این پرنده در مکزیک و آمریکا مرکزی کشف شده است وبه نظر می رسد که بوقلمون از نقاطی مانند ایالات متحده آمریکا به سایر نقاط دنیا گسترش یافته است .زمان دقیق اهلی کردن بوقلمون مشخص نمی باشد اما شواهد نشان می دهد ۲۰۰۰ سال قبل میلاد بوده است .

در کل بوقلمون ها دارای دو گونه اصلی و چند زیر گونه مختلف می باشند

۱.گونه ملاگریس گالوپائه(بوقلمون های آمریکای شمالی یا بوش وحشی )

  1. گونه ملاگاریس اوسلاتا(بوقلمون وحشی مکزیکی)

در اینجا به شرح و توضیح بعضی از زیر گونه های این نژاد ها می پردازیم

بوقلمون های وحشی :

بوش وحشی یا آمریکای شمالی و بوقلمون مکزیکی دو گونه از بوقلمون های وحشی هستند.

این گونه از بوقلمون ها که منشا بیشتر بوقلمون های اهلی امروزی است .بر اساس مناطق جغرافیایی مختلف امریکای شمالی ،پنج زیر گونه برای این گونه وجود دارد که دارای تفاوت های از نظر اندازه ،ظاهر و پرهای زینتی دارند.

این بوقلمون ها در واقع بوقلمونهایی بودند که به وسیله سربازان اسپانیایی از قاره آمریکا به اسپانیا برده شدند و سپس به صورت انتخابی برای افزایش وزن بدن در کشور های مختلف از قبیل انگلیس و هلند پرورش داده شدند.

این نژاد امروزه دارای زیر گونه های زیادی می باشد از قبیل:

بوقلمون وحشی شرقی :

این زیر گونه شباهت بسیار زیادی به بوقلمون های یافت شده توسط ساکنین اولیه آمریکا در قرن

هجدهم دارد .

رنگ برنزکفل قهوه ای و دم حاشیه دار بالهای اولیه و ثانویه دارای خطوط سیاه و سفید است وزمانی که بالها بسته است ،پرهای ثانویه به صورت خالهای سیاه گوش سفید رنگ مشاهده می شوند.

این زیر گونه با گونه سیاه اروپایی تلقیح شدند تا اساس بوقلمونهای بعدی صنعت طیور را به وجود آوردند.

بوقلمون وحشی فلوریدا

این پرنده شبیه بوقلمون شرقی است با این تفاوت که فاقد خالهای سه گوش پرهای ثانویه است و بدون استثنا رنگ سیاه بیشتری نسبت به سفید دارند.

بوقلمون وحشی ریوگراند

این واریته به جای رنگ قهوه ای ،پرهای سفید بیشتری در دم دارد.

بوقلمون وحشی مریم

در کوه های راکی یافت می شود و دارای پرها و دم و پشت سفید رنگ است.

بوقلمونهای وحشی گلد

در کوه های مناطق مکزیک یافت می شود و در ایلات متحده نایاب است و این بوقلمون برگترین بوقلمون وحشی به شمار می آید .

بوقلمون وحشی اوسلیتد

ملاگریس اوسلاتا گونه ای است که فقط در مکزیک یافت می شود .و کوچکترین بوقلمون وحشی بشمار می آید.به جز بخش مرکزی آمریکا ،این پرنده گونه کمیابی بشمار می آید و هیچ زیر گونه ای ندارد.

بوقلمون های اهلی

احتمالا تا حدی اهلی شدن بوقلمون های وحشی در بین اقوام بومی آمریکا قبل از رسیدن اروپائیان بدانجا اتفاق افتاده است ،اگر چه شواهد کمی برای اثبات این فرضیه وجود دارد .به هر حال اهلی کردن مداوم و پیوسته تا هنگام رسیدن اروپائیان به آمریکا اتفاق نیفتاده است .

بوقلمون های اهلی همگی از یک نژاد وحشی منشا گرفته است که رنگ استاندارد پر در آنها رنگ سبز برنز رنگین کمانی است.تغییرات ژنتیکی منجر به جایگزینی برنز با رنگدانه های دیگر سایر نژاد های استاندارد شده است .

بر اساس وراثت پذیری رنگ ژنتیکی ،بوقلمون های اهلی جزو یکی از نژاد های برنز ،سیاه ،آبی روشن،قرمز ابلق هستند و بر اساس اندازه و وزن ،ممکن است شامل نژاد های سبک یا سنگین باشند.

نژاد های که بعدا توسعه یافته اند امروزه به عنوان نژاد های اهلی استاندارد شده در دسترس هستند عبارتند از؛نژاد برنز ،برنز کمبریج،کریمسون دارن،سیاه نورفولک،سفید بریتانیای،اسلیت،قرمز بوربون،رویال پالم  در ایالات متحده  به عنوان نژاد های استاندارد شده شناخته شده اند.

 بوقلمون های برنز

این نژاد قدیمی ،رنگ مشابه بوقلمون های وحشی بومی ایالات متحده دارد.این نژاد اصالتا در سال ۱۸۳۰ از لقاح نارگانست با بوقلمون های وحشی منطقه پورت جودیت ردایلند ایجاد شد و به عنوان یک نژاد استاندارد شده در سال ۱۸۷۴ شناخته شد .

همچنانکه از نامش بر می آید رنگ پر های این بوقلمون برنز براق است که در بریتانیا به عنوان یک نژاد سنگین وزن پرورش داده می شود.

پرهای پرواز این نژاد سیاه و سفید و دم ان با حاشیه های سیاه ،قهوه ای و سفید  دارد .در استاندارد های نژادی نژاد های برنز پرهای بوقلمون سفید به عنوان یک نقص مورد توجه قرار می گیرد .

وزن نهایی بوقلمون های نر بین ۱۴ تا ۱۸ کیلو و بوقلمون های ماده بین ۸ تا ۱۳ کیلو گرم در هنگام بلوغ است.

برنز کمبریج

در استاندارد های طیور بریتانیا به عنوان یک نژاد سنگین وزن مورد توجه قرار می گیرد و سبک تر از بوقلمون های برنز است .وزن بلوغ نرها ۸ تا ۱۰ کیلو و ماده ها ۵ تا ۷ کیلو می باشد .

رنگ پر های زینتی تیره تر از برنز می باشد و در هر دو جنس،نوک پرهای بدن خاکستری یا سفید است .به نظر می آید که این نژاد از بوقلمون از لقاح دو نژاد برنز آمریکا با سیاه نور فولک بوجود آمده است.

کریمسون دوان یا برنز بال سیاه

این نژاد سیاه از تاثیرات ژنتیکی حاصل شده است  به طوری که این پرنده همان پرهای زینتی معمولی دارد اما پرهای اولیه بال کاملا سیاه رنگ است.پرهای ثانویه سیاه رنگ و داری نوک های سفید رنگ هستند .وجود مقداری رنگ سفید در نزدیکی دم تا حدی مجاز است .خصوصیات وزن گیری این نژاد همانند نژاد برنز می باشد .

 برنز سینه پهن

این بوقلمون توسط علاقمندان تجاری در ایلات متحده  بوجود آمده است .برنز سینه پهن به عنوان یک پرنده با کیفیت و دارای توان پرورش در چراگاه ،روند رو به رشدی را در بازار بریتانیا در سالهای اخیر پیدا کرده است .امروزه تعداد نسبتا زیادی از نژاد برنز تجاری در بریتانیا پرورش داده می شود .همچنین نژاد های هیبرید بوقلمون هااز نژاد های سنتی بوجود آمده است  که برای بازار های خاصی ایجاد شده اند که این سویه ها تولید کنندگان را قادر به پرورش بوقلمون های با رنج وزنی مورد تقاضای مصرف کنندگان می کنند.

نژاد نارگانست

رنگ برنز در این نژاد با خاکستری فولادی جایگزین شده است . رنگ خاکستری قبل از سن  ۷ هفتگی مشاهده نمی شود.این نژاد که از تلقیح بوقلمون های سیاه منتقل شده به قاره آمریکا با بوقلمون های وحشی آنجا بوجود آمده است .

این نژا به یک پرنده گوشتی مهم در آمریکا تبدیل شد اما تعداد آنها همزمان با افزایش برنز سینه پهن و بوقلمون وایت تجاری از سال ۱۹۹۰ کاهش یافت.

پرهای بوقلمون نارگانست نوارهای خاکستری سیاه زیادی دارد و در بعضی از نقاط آنها مقدار برنز هم دیده می شود .پوشش پرهای بال صورتی خاکستری و دارای نوک سیاه هستند و پرهای ثانویه دارای خطوط سفید سیاه می باشند .وزن نهایی نرها حدود ۱۵ کیلو و ماده ها حدود ۹ کیلو گرم می باشد.

نارگانست نقره ای

واریته ای از نژاد نارگانست است با این تفاوت که در این واریته رنگ خاکستری فولادی پرهای زینتی با رنگ سفید جایگزین شده است .

بوقلمون های سیاه نیز دارای زیر گونه های متعددی می باشند از جمله :

نورفولک سیاه

این نژاد را می توان قدیمی ترین نژاد بوقلمون های سیاه بریتانیای بشمار آورد .بوقلمونهای سیاه اصلی احتمالا از بوقلمون های منشا گرفته اند که ابتدا از آمریکا مرکزی توسط سربازان اسپانیایی به اروپا آورده شده اند .نورفولک سیاه در غرب انگلیس یک نژاد گوشتی خوب محسوب شد و در انجا پایه  بوقلمون های سیا رنگ آمریکا به وجود آمد.

در گذشته به منظور بهبود وزن و رشد، بوقلمونهای سیاه نورفولیک با برنز لقاح داده شدند به همین دلیل بسیاری از بوقلمون های نور فولیک سیاه امروزه مقداری رنگ سیاه بر روی پشت و دم خود دارند.

در هر دو جنس ،پرهای زینتی تماما سیاه است،پاها و پنجه و نوک نیز سیاه است و سرو صورت کاملا قرمز رنگ می باشد .این پرنده به عنوان یک نژاد سبک و تخم گذار در نظر گرفته می شود .وزن نهایی نرها حدود ۱۱ کیلو گرم و ماده ها ۵ تا ۷ کیلو گرم  است .

سیاه آمریکا

در آمریکا به سیاه مشهور است .ابتدا در سال ۱۸۷۴ به عنوان یک نژاد استاندارد شناخته شد.عموما از سیاه نورفولک سنگین است سنگین تر است و وزن بلوغ نرها ۱۵ و ماده ۹ کیلو گرم می باشد .

پاوادی نگرا

بوقلمون سیاه کوچک اسپانیا است  که توسط سربازان اسپانیای به آنجا آورده شد.

سیاه فرانسوی

سیاه فرانسوی نیز منشاء مشابه پاوادی نگرا دارد اما این نژاد پرهای زینتی پرنگ تری در مقایسه با سیاه نورفولک دارد.

بوقلمون های سفیدی هم وجود دارند که دارای گونه های مختلف میباشند مانند:

وایت بریتانیایی

عموما موتاسیونی از بوقلمون سیاه است  و به نظر می رسد که در اروپا ایجاد شده باشد و برای اولین بار در سال ۱۸۰۰در بریتانیا گزارش شد و به عنوان هلند وایت از اروپا به ایالات متحده وارد شد

که این اسم نشان دهنده محل منشاء این بوقلمون است همچنین گزارش های در مورد این وایت استرالیایی در ایالات متحده وجود دارد که نشان دهنده وجود چندین منشاء اروپایی برای این دو نوع بوقلمون است .

بوقلمون هلند وایت غالبا از بوقلمون های نژاد وایت بریتانیایی سنگین تر می باشند .گسترش تجاری این بوقلمون باعث ایجاد هیبرید های از آن برای تولید وایت بزرگ سینه پهن شد.

وایت بریتانیایی پرهای زینتی کامل سفید داشته و تنها ریش این پرنده به رنگ سیاه است .پرها و پنجه های آن نیز به رنک تیر است ولی تمام اجزای صورت به رنگ صورتی می باشدکه در جنس نر ممکن است به رنگ آبی روشن نیز باشد.

وزن نهایی نرها ۱۳ کیلو و ماده ها ۸ کیلو است.

وایت سینه پهن

نژاد اصلی مورد استفاده برای پرورش تجاری و متراکم است که رشد سریعی دارد و از نسبت گوشت به استخوان بالایی برخوردار است.

بعضی ازاین پرندگان به جثه بزرگی می رسند که جفت گیری طبیعی در آنها غیر ممکن می شود بنابر این باید در آنها از تلقیح مصنوعی استفاده نمود.سویه های خیلی بزرگ به مشکلات پا مستعد می شود مخصوصا زمانی که این پرندگان در شرایط بسته و بدون تحرک زندگی کنند.

وایت بیلتسویل

در دهه ۱۹۳۰ وایت کوچک بلتسویل در دربلتسویل میرلند ایالات متحده به عنوان یک بوقلمون وایت تجاری کوچک توسعه و رواج یافت و تعداد آنها در دهه ۱۹۵۰ به حداکثر رسید ولی با رشد سریعتر سویه های وایت سینه پهن جمعیت آنها کم شد .

پرهای زینتی این نژاد سفید خالص ،سر و گلو قرمز ،پاها و پنجه های سفید صورتی و نوک زرد شاخی است.وزن استاندارد برای نر های بالغ ۱۰ کیلو و ماده ها ۶ کیلو گرم است .

وایت قد کوتاه

این نژاد در اوایل قرن بیستم توسط پرورش دهندگان آمریکایی توسعه یافت ولی قبل از رقابت تعداد آنها کاهش پیدا کرد این نژاد هم اکنون توسط تعدادی از پرورش دهندگان بوقلمون در ایالات متحده پرورش می یابد اما هنوز به عنوان یک نژاد استاندارد شناخته نشده است.

نبراسکن

بوقلمون خالدار نبراسکنیک پرنده سفید دارای خال های سفید ،قهوه ای و زرد نخودی است .این بوقلمون یک نژاد کمیاب می باشد و تنها در بریتانیا وجود دارد که امروزه جمعیت آن روبه کاهش است.

بوقلمون اسلیت یا آبی

در استاندارد های طیور بریتانیا به عنوان یک نژاد سبک وزن طبقه بندی می شود .اصلیت یا بلوغ  نژادی متمایز است که از جهش ژنتیکی بوقلمون سیاه منشاء گرفته باشد ولی رنگدانه های سیاه این نژاد کمتر از بوقلمون های سیاه است .

در استاندارد های آمریکتا و انگلیس  سرتاسر پرهای بدن این بوقلمون،حتی سایه رنگ اسلیت باید فاقد زمینه سیاه باشد .هر دو استاندارد آمریکا و بریتانیا سرتاسر رنگ پر پرنده فاقد رنگ سیاه می باشد.

نوک ،پاها،و پنجه ها نیز در این پرندگان به رنگ آبی است در حالی که صورت ،غب غب و گلو باید تا حد امکان قرمز باشد .چشم ها نیز به رنگ سیاه  است .

تولید بوقلمون های خالص این نژاد دشوار است و اغلب رگه های سیاهی در رنگ اسلیت بدن این نژاد دیده می شود.رنگ قرمز بر روی دم پرندگان مسن تر ممکن است گسترش یابد

.وزن نهایی بوقلمون های نر این نژاد ۸ تا ۱۲ کیلو و ماده ها ۶ تا ۸ کیلو گرم است.

دو ژن آبی ،غالب نهفته برای رنگ های ایننژاد وجود دارد .ژن غالب باعث ایجاد رنگ آبی اسلیت همرا با پر های دم  و بال راه راه  و پرهای دم مدادی رنگی تولید می کند. این نژاد اخیرا به عنوان یک نژاد استاندارد شناخته شده است.

بوقلمون های قهوه ای رنگی دیگری نیز وجود دارند که آنها نیز مانند دیگر نژاد ها دارای زیر گونه های متفاوتی می باشند.

بوقلمون باف (زرد نخودی )

 در این نژاد رنگ پر ها زینتی برنز از لحاظ ژنتیکی با رنگدانه های قهوه ای قرمز جایگزین شده است. این نژاد در اواخر قرن نوزدهم توسط موسسه طیور آمریکا شناسایی شد .به خاطر باز ماندن از رقابت با بوقلمون بوربون قرمز تجاری ،تا سال ۱۹۱۵ به عنوان یک بوقلمون کمیاب معرفی گردید .در دهه ۱۹۴۰ علاقه مجددی به این نژاد پیدا شد و دوباره از لقاح بوقلمون های سیاه ،بوبون قرمز و برنز سینه پهن به وجود آمد.

این نژاد در بریتانیا عمدتا به حنایی یا شکلاتی مشهور می باشد .این نژاد سبک ،امروزه به عنوان باف شناخته شده است . این نژاد دارای رنگ قهوه ای زنجبیلی با بالهای سفید است و حاشیه های سفیدی بر روی دم وجود دارد . در استاندارد های نژادی رنگ سفید بیشتر در دم به عنوان یک نقص شناخته می شود.نوکاین نژاد ازبوقلمون به رنگ زرد شاخی بوده در حالی که چشم ها قهوه ای رنگ هستند .پاها پنجه ها نیز رنگ شاخی دارند و وزن نهایی بوقلمون های نر بالغ ۱۰ تا ۱۳ کیلو و ماده ها ۵ تا ۸کیلو گرم است .

بوقلمون بوربون قرمز

این نژاد در اواخر قرن نوزدهم از منطقه  بوربون ایالت کنتاکی آمریکا منشا گرفته است .این نژاد از لقاح بوقلمون های باف ،برنز و بوقلمونهای هلند وایت توسط آقای باربی به وجود آمده است. این نژاد اساسا بوربون باترنوس نامیده می شد که بعدا به بوربون قرمز تغییر کرد.

پرهای زینتی نرهای این نژاد ،قرمز متمایل به قهوه ای همراه با حاشیه های سیاه است. این حاشیه ها در پرهای زینتی بوقلمون های ماده وجود ندارد . هر دو جنس دارای پرهای پرواز و پرهای دم سفید همراه با نوار های روشن هستند. صورت ،غب غب و گلو باید قرمز روشن باشد.وجود رنگ صورتی یاوجود رگه های سیاه در پرهای زینتی به عنوان نقص تلقی  می شود .اگر چه امروزه یک پرنده تجاری نیست ولی تعدادی از پرورش دهندگان بریتانیا روی بهبود صفات این پرنده فعالیت می کنند.

وزن نهای بوقلمون های نر بالغ ۱۱ تا ۱۴ کیلو و ماده ها ۶ تا ۹ کیلو می باشد.

در اینجا به توضیح بعضی اززیر گونه های نژاد بوقلمون ابلق جهت آشنایی شما عزیزان می پردازیم .

بوقلمون  رونکویرز

یک نژاد قدیمی ابلق یا سیاه و سفید است که در قرن شانزدهم در بلژیک ثبت شد و نام خاستگاه آن بر آن گذاشته شد .این نژاد تقریبا در قرن بیستم روبه انقراض رفت اما نسل آن حفظ شد و اکنون به وسیله پرورش دهندگان بلزیکی ،فرانسوی و نواحی اطراف شمال اروپا نگهداری و پرورش داده می شود.تعدادی از واریته های رونکویرز شامل موارد زیر هستند :

۱.ارمین

این واریته رنگ زمینه زرد یا حنایی همراه با حاشیه های کوچک سیاه بر روی پر ها دارد.

۲.انفلدر

ئاریته ای با پرهای زینتی دودی رنگ لطیف با رنگ کبکی است

۳.تری کلرادو کلرادو

از هر نظری شبیه رونکویرز است ولی این واریته  دارای شانه های متمایل به زرد است.

بوقلمون کرولویتزر

این نژاد یکی دیگر از نژاد های ابلق است که دارای پرهای اولیه سفید یا روشن و حاشیه های سیاه در بعضی از پرهای می باشد.اکنون به عنوان یک نژاد استاندارد در بریتانیا شناخته شده است در آلمان به منظور افزایش وزن نهایی با رونکویرز به طور انتخابی آمیزش یافته است .

گردن و سر این نژاد سفید است .پرهای سینه و پشت سفید و دارای حاشیه های سیاه همراه با یک نوار سفید کوچک در قسمت بیرونی هستند .پرهای دمو پرواز نیز دارای حاشیه های سیاه می باشند.

وزن نهایی نرها ۸ تا ۱۲ کیلو و ماده ها ۶ تا ۸ کیلوگرم است.

رویال پالم

رویال پالم یک نژاد ابلق سیاه سفید کوچک است که از فلورایدای امریکا در دهه ۱۹۲۰ منشاء گرفته است .این نژاد اساسا مشابه کرولویتز است اگرچه تفاوت های جزئی بین این دو نژاد وجود دارد .این بوقلمون به دلیل داشتن پرهای سفید ،لاشه تمیزی تولید می کند و فاقد ریشه پرهای تیره است .

این نژاد تا هنگام گسترش وایت سینه پهن رواج زیادی داشت .تعداد رویال پالم در بریتانیا کم است .گونه ای از این نژاد پالم کورنیش است .

گونه های دیگر زیادی وجود دارند که اغلب تفاوت های رنگی کوچکی با هم دارند و پرورش دهندگان ممکن است نام های دیگری را به آنها نسبت داده باشند و توسط هیچ استاندارد نژادی شناخته نشده باشند .

بعضی از آنها ممکن است دیگر در دسترس نباشند ویا بسته به پرورش دهنده یا محل پرورش ،ممکن است نام های دیگری بر گونه های دیگر گذاشته شده باشد.

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را تا آنجا که امکان داشت با نژاد و خصوصیات نژادی انواع بوقلمون های استاندارد آشنا سازیم ،امید به آنکه مورد پسند شما دوستان گرامی قرار گرفته باشد.

شرکت میهن طیور

مدرن ترین گروه طراحی

دستگاه های جوجه کشی

ارائه دهنده تخم نطفه دار با کیفیت

 دفتر مرکزی و مدیریت

۰۴۴۳۲۲۵۲۸۰۷

مشاوره رایگان جوجه کشی

نحوه خرید

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۱

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۲

تخم نطفه دار مرغ در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار بوقلمون در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار شتر مرغ در شرکت میهن طیور

همه محصولات میهن طیور در یک نگاه:

دستگاه جوجه کشی ۱۲ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۴ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۲ تایی|دستگاه جوجه کشی ۸۴ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۲۶ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۶۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۱۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۹۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۲۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۶۷۲ تایی اتوماتیک|دستگاه جوجه کشی ۱۰۰۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۸۵۰ تایی|تخم نطفه دار قرقاول امریکایی بلژیکی و سیلور و لیدی|دستگاه جوجه کشی ۲۰۰۰ تایی هوشمند|تخم نطفه دار شترمرغ|تخم نطفه دار مرغ ایام سمانی|تخم نطفه دار بلدرچین|تخم نطفه دار طاووس|تخم نطفه دار غاز و قوغاز|تخم نطفه دار قو سفید وسیاه وارداتی|تخم نطفه دار کبک چوکار وسفید|تخم نطفه دار بوقلمون|تخم نطفه دار اردک محلی وماندارین وکالارین|دستگاه جوجه کشی ۳۷۰۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۵۸۰۰ تایی|تخم نطفه دار مرغ گوشتی|تخم نطفه دار مرغ جیور یا جیبر|تخم نطفه دار مرغ فونیکس|تخم نطفه دار مرغ پلیموت راک|تخم نطفه دار برهمای طلایی و صابونی|تخم نطفه دار مرغ ابریشمی|تخم نطفه دار مرغ شاخدار مصری|تخم نطفه دار مرغ مرندی ارمنی اصیل|تخم نطفه دار مرغ سلطان|تخم نطفه دار لاری|تخم نطفه دار مرغ سیلور|تخم نطفه دار مرغ لهستانی|تخم نطفه دار مرغ جاپنیز|تخم نطفه دار مرغ کوشین بانتام|تخم نطفه دار مرغ رزکامپ|تخم نطفه دار مرغ بلژیکی|تخم نطفه دار مرغ ویندوت|تخم نطفه دار کاسکو|تخم نطفه دار طوطی کاکادو|تخم نطفه دار طوطی ماکائو|تخم نطفه دار شاه طوطی|تخم نطفه دار طوطی عروس هلندی|دستگاه پرکن مرغ و بلدرچین و اردک و غاز و بوقلمون 

۱۳۹۷/۷/۲۷ ۲۳:۲۱:۴۱

ابزارک کناره

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.

ابزارک کناره دوم

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.