تخم نطفه دار عروس هلندی|تخم نطفه دار طوطی

صفحه اصلی
خدمات ما
نحوه خرید
سوالات متداول
درباره میهن طیور
تماس با ما

تخم نطفه دار طوطی عروس هلندی|تخم نطفه دار طوطی

تخم نطفه دار طوطی عروس هلندی|تخم نطفه دار طوطی

تخم نطفه دار عروس هلندی نژاد البینو: ۳۰.۰۰۰ تومان

تخم نطفه دار عروس هلندی نژاد لوتینو: ۲۰.۰۰۰ تومان

تخم نطفه دار عروس هلندی وایت فیس: ۲۳.۰۰۰ تومان

برای خریدتخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی و مشاوره با کارشناسان شرکت تماس بگیرید

بسته بندی تخم  های نطفه دار عروس هلندی ها در داخل خاک اره یا نمک و کاملا سالم بوده و در عرض ۱ روز برای مشتریان گرامی ارسال میگردد در صورت خرید تعداد بالای ۱۰ عدد تخم نطفه دار عروس هلندی ۲ عدد تخم نیز به صورا رایگان برای مشتریان گرامی همراه ۱۰ عدد تخم نطفه دار انها ارسال میگردد. از خرید خود از شرکت ما نهایت لذت و بهره را ببرید. 

 عروس هلندی

عروس هلندی نام یکی دیگر از نژاد های طوطی سانان می باشد که کوچکترین  عضوه خانواده طوطی ها ی کاکل دار محسوب میشوند و دارای ظاهری بسیار زیبا و جثه ای ظریف هستند .

عروس هلندی بومی قاره استرالیا بوده و به مرور و باگذشت زمان به دیگر نقاط جهان انتقال پیدا کرده تا به امروز که این پرنده یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین نژاد های طوطی دست آموز خانگی بشمار می آید .بیشترین دلیل محبوبیت این طوطی کاکل دار زیبا در بین مردم  خوی ملایم و آرامی بودن این پرنده است البته قابل ذکر است که طوطی های عروس هلندی به راحتی دست آموز می شوند و این یکی از مهمترین نکات جهت پرورش پرنده ها توسط پرورش دهندگان می باشد.

عروس های هلندی زیر گونه های زیادی را دارا هستند،آنها  دارای ظاهری رنگارنگ هستند که در هر زیر گونه این پرنده با پر های رنگی مختلفی پوشیده شده است .همه عروس هلندی ها درگونه های مختلف در سن بلوغ  دارای یک اندازه و سایز می باشند .آنها در سن یک سالگی بالغ می شوند و در این سن اندازه طول پرنده از منقار تا دم حدود ۳۲ تا ۴۰ سانتیمتر می باشد و وزن آنها حدود ۹۰ تا ۱۳۰ گرم است که این قد و وزن در جنس ماده کمتر می شود .

عروس هلندی ها دارای عمری نسبتا طولانی هستند و حدود ۱۸ تا ۲۵ سال عمر می کنند که البته در محیط طبیعی این سن و طول عمر کمتر می شود زیرا پرنده در معرض خطر های طبیعی قرار می گیرد.

عروس های هلندی ترجیح می دهند در مناطقی با دمای  معتدل زندگی کنند آنها تحمل هوای سرد را ندارند و به راحتی در دمای هوای پایین دچار آسیب و مریضی می شوند .پس جهت ساخت آشیانه بهترین دما نگهداری عروس هلندی دمای است که ما درآن راحت می توانیم زندگی کنیم .

طوطی عروس هلندی نسبت به دیگر طوطی ها از هوش خوبی بر خوردار است و اگر با او تمرین و تکرار شود می تواند کلمات زیادی را در حافظه خود ذخیره و تکرار کند ،آنها عمدتا در سن ۵ ماهگی قادر به تقلید و تکرار می باشند پس بهتر است اگر شما قصد خرید عروس هلندی را دارید در سن پایین این پرنده را خریداری کنید تا به راحتی بتوانید آن را با محیط و لانه اش سازگار کنید.

همانگونه که گفته شد طوطی های کاکل دار عروس هلندی دارای زیر گونه های مختلفی می باشند و از تنوع گونه زیادی بر خوردار هستند باید گفته شود که عروس های هلندی درزیر گونه ها تنها از تفاوت رنگ و شکل ترکیب رنگ پرها متفاوت هستند و در موارد دیگر چون رفتار ،هوش ،میزان طول عمر و قد و وزن یکی می باشند، تغییر رنگ در عروس های هلندی هیچ تاثیری در سلامت و یا رفتار این پرنده ندارد .

در اینجا به شرح و توضیح برخی از این زیر گونه ها می پردازیم:

عروس هلندی لوتینو

عروس هلندی آلبینو

عروس هلندی وایت فیس

عروس هلندی لوتینو:

یکی از زیر گونه های عروس هلندی نژاد لوتینو می باشد که در نوبه خود بسیار زیبا و جذاب می باشد .عروس هلندی لوتینو زیبا یکی از کمیاب ترین گونه های عروس هلندی می باشد.

عروس هلندی نژاد لوتینو دارای جثه ای کوچک و ظریف می باشد آنها کاکل زیبای که از پر های لیمویی رنگ تشکیل شده است بر روی سر دارند که زردی پر های کاکلشان تااطراف چشم و زیر منقار و پشت سرشان آمده است.

در زیر چشم لوتینو ها یک خال بزرگ نارنجی رنگ وجود دارد که به زیبای و جذابیت این پرنده افزوده است .پر های قسمت کمر،بال ،سینه کاملا سفید می باشد اما در قسمت نوک بال ها و دم رنگ پر ها به لیمویی تغییر می کند.منقار وپاهای عروس لوتینو به رنگ استخوانی می باشد.

آمارهای که تا به امروز گرفته شده حاکی بر این است که عروس هلندی نژاد لوتینو در بین دیگر عروس ها پرطرفدارترین نژاد می باشد.

اما با همه این محبوبیت ها متاسفانه عروس هلندی نژاد لوتینو دارای معایبی نیز می باشد که نمی توان آنها را برطرف نمود .

یکی از این معایب زال بودن عروس لوتینو است ،زال بودن عروس لوتینو باعث شده که این پرنده حساسیت زیادی نسبت به نور افتاب دارد و نباید مدت زیادی در معرض نور خورشید قرار بگیرد.

مورد دیگر که باعث ضعف این پرنده است کور رنگی عروس لوتینو است و از همه مهم تر کمیاب بودن نژاد اصیل این پرنده است .عروس های لوتینو در هر پنج عروس یکی بوده و این هم بستگی به اصالت اجداد و والده عروس ها دارد .

تعیین جنسیت این نژاد از عروس ها سخت نمی باشد و به راحتی می توان جنس نر و ماده آنها را از هم تشخیص داد که جهت تشخیص این امر باید عروس هلندی نژاد لوتینو شما کاملا بالغ باشد ،که سن آنها نیز از ظاهر و پر های پرنده به راحتی قابل تشخیص است .در جنس نر عروس لوتینو پر ها کاملا به رنگ سفید می باشد که در قسمت انتهای آنها پر به رنگ های لیمویی تبدیل می شود ،این رنگ در قسمت دم نیز وجود دارد .

بدن عروس لوتینوی نربر خلاف ماده  بدون هیچ گونه لک یا خال می باشد که این امر در عروس ماده لوتینو اینگونه نمی باشد.پرهای لوتینو ماده با زمینه سفید و لک ها و خال های زرد پوشیده شده اند.در قسمت دم نیز لوتینوی ماده بر روی پر های لیمویی رنگش دارای خط چین های ظریف و باریکی نیز می باشد .

عروس های لوتینو به راحتی برای خود جفت انتخاب می کنند ودر سال چهار مرتبه قادر به تخم گذاری می باشد که در صورت جفت بودن تخم ها نطفه دار می شوند.تخم های نطفه دار عروس هلندی لوتینو در مدت مان ۲۱ تا ۲۴ روز تبدیل به جوجه می شوند.

عروس هلندی نژاد آلبینو

عروس آلبینو یکی دیگر از نژاد های عروس هلندی محسوب می شود که دارای طرفداران بسیار زیادی مخصوصا در کشور آمریکا است این نژاد از عروس هلندی با دارا بودن ظاهری سفید و زیبا توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند .

عروس هلندی آلبینو دارای خلق و خوی آرام ولی مردانه است آنها سوت های بلندی می زنند و بسیار با وقار و راست حرکت می کنند.

عروس های آلبینو دارای جثه ای ظریف و کوچک است که وزن تقریبی آنها ه ۲۰۰ گرم و طول بدنشان ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر است .عروس آلبینو دارای تاجی بسیار زیبا به رنگ سفید بر روی سر خود است که باعث شده قامت آن راست تر از آنچه که هست  دیده شود .البته باید گفته شود که عروس های هلندی تمام تنشان پوشیده از پر های سفید رنگ و زیبا است.

یک عروس هلندی اصیل چشمانی به رنگ قرمز دارد و به هیچ عنوان گونه هایش رنگی نیست و تمام پر های بدنش به رنگ سفید است ،آنها بر خلاف دیگر نژاد ها رنگ منقار وپاهایشان به رنگ صورتی است .

جنسیت عروس های هلندی آلبینو را نمی توان به راحتی از هم تشخیص داد،برای اینکار به دو روش آزمایش و یا از نظر صدا و رفتار پرنده تشخیص داد که در جنس نر عروس آلبینو خشن تر و پر سرو صدا تر می باشد.

عروس هلندی نژاد آلبینو نژاد خالص و کمیابی می باشد و نسبت به دیگر نژاد های عروس نیز ارزش نقدی بیشتری را دارا است .

عروس آلبینو مانند نژاد های دیگر از درصد متوسط هوشش و زکاوت برخوردار می باشند و این گران بودن هیچ ربطی به هوش پرنده ندارد .آنها باآموزش ، تمرین و تکرار می توانند به راحتی کلمات زیادی را در حافظه خود ذخیره کرده و تکرار کنند .

عروس های آلبینو به راحتی جفت می خورند ودر هر سال حدود چهار دوره تخم گذاری می کنند .در هر دوره حدود ۴ تا۶ عدد تخم نطفه دار گذاشته می شود که آلبینو ماده به مدت ۲۱ تا ۲۴ روز بر روی تخم های نطفه دار می خوابد و آنها را گرم نگه میدارد تا تبدیل به جوجه شوند .

عروس هلندی نژاد وایت فیس

عروس هلندی وایت فیس  یکی دیگر از نژاد های عروس هلندی می باشد که دارای زیر گونه های دیگری نیز است.این نمونه از عروس هلندی ها در زیرگونه های وایت فیس دارچینی ،وایت فیس ابلق ،وایت فیس مرواریدی،وایت فیس ابلق دارچینی و وایت فیس مرواریدی دارچینی دیده می شود .

در این زیر گونه ها که همگی از جفت زدن های مختلف نژاد های وایت فیس به عمل آمده است جثه مانند دیگر نژاد ها کوچک حدود ۲۰۰ گرم با طول ۴۰ سانتیمتر است و رنگ پر ها ترکیبی از مرواریدی ،دارچینی که در برخی موارد به صورت خال دار و ابلق هستند می باشد.

اما تنها مورد مشترک بین این زیر گونه ها صورت های پوشیده شده از پر های سفید است .

وایت فیس ها مانند دیگر نژاد های عروس دارای آوازی بدون ریتم و شبیه به سوت دارند که در جنس ماده همیشه ضعیف تر از جنس نر می باشد .

تعیین جنسیت

در کل می توان ازنظر ظاهر و رفتار به تشخیص جنس نر و ماده پرنده پرداخت که درماده رفتاری فاقد خشونت ،رام تر و آرام تری دیده می شود.

در جنس ماده عروس هلندی فاصله پاها از هم بیشتر بوده و لگن پرنده درشت از جنس نر می باشد .

همچنین می توان از نظر رنگ و شکل پرنده که در بالا به توضیح در مور هر نژاد پرداختیم توجه کرد.

اخرین روش و مطمعن ترین روش جهت تشخیص جنسیت پرنده آزمایش دی ان ای میباشد که به طورحتمی شما را از جنسیت پرنده آگاه می کند.

شرایط نگهداری

به طور طبیعی طوطی های عروس هلندی در طبیعت و در جنگل ها پر درخت زندگی می کنند .

اما اگر شما بخواهید این پرنده زیبا را در محیط منزل خود پرورش دهید باید شرایط و محیطی آرام و راحت برای آنها تهیه کنید.

قفس

قفس عروس هلندی نسبت به جثه و تعداد باید تا حدی بزرگ باشد که پرنده بتواند به راحتی در آن جابه جاشده و بال های خود را باز کند .اگر بال های عروس شما هنگام پر زدن به تیرک ها و دیواره قفس خورد  باید بدانید که قفس نسبت به جثه عروس شما کوچک است . در کل هر چه قفس بزرگتر باشد عروس هلندی شما راحت تر و بهتر رشد می کند.

همه وسایل اعم از دانخوری و آبخوری و همچنین وسایل بازی پرنده باید در هفته یک بار تمیز و شسته شوند واگر آلودگی در قفس زیاد باشد و شما به بهداشت پرنده ،قفس ،دانخوری و آبخوری توجه کافی رانشان ندهید مطمعنا طوطی شما دچار بیماری می شود .

غذا

جهت تغذیه عروس هلندی خود شما می توانید از غذا های آماده مخصوص طوطی ،تخمه های بدون رنگ،میوهای خشک ،سبزیجات ،آجیل و بیسکویت استفاده کنید.

حتی می توانید برای تربیت طوطی خود از آجیل های چون پسته استفاده کنید .

استراحت عروس هلندی

عروس های هلندی در کل شبانه روز حدود۱۰ تا ۱۱ ساعت نیاز به خواب و استراحت دارند . آنها نباید کل روز را در قفس خود بگذرانند ،شما باید حدود ۳ تا ۴ ساعت در روز آنها را از قفس بیرون بیاوردید تا بتوانند نرمش کرده و پر های خود را باز کنند .این کار نه تنها به روحیه پرنده کمک می کند بلکه در رشد و سلامت پرنده نیز بی تاثیر نمی باشد.  

شرکت میهن طیور

مدرن ترین گروه طراحی

دستگاه های جوجه کشی

ارائه دهنده تخم نطفه دار با کیفیت

 دفتر مرکزی و مدیریت

۰۴۴۳۲۲۵۲۸۰۷

مشاوره رایگان جوجه کشی

نحوه خرید

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۱

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۲

تخم نطفه دار مرغ در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار بوقلمون در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار شتر مرغ در شرکت میهن طیور

همه محصولات میهن طیور در یک نگاه:

دستگاه جوجه کشی ۱۲ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۴ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۲ تایی|دستگاه جوجه کشی ۸۴ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۲۶ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۶۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۱۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۹۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۲۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۶۷۲ تایی اتوماتیک|دستگاه جوجه کشی ۱۰۰۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۸۵۰ تایی|تخم نطفه دار قرقاول امریکایی بلژیکی و سیلور و لیدی|دستگاه جوجه کشی ۲۰۰۰ تایی هوشمند|تخم نطفه دار شترمرغ|تخم نطفه دار مرغ ایام سمانی|تخم نطفه دار بلدرچین|تخم نطفه دار طاووس|تخم نطفه دار غاز و قوغاز|تخم نطفه دار قو سفید وسیاه وارداتی|تخم نطفه دار کبک چوکار وسفید|تخم نطفه دار بوقلمون|تخم نطفه دار اردک محلی وماندارین وکالارین|دستگاه جوجه کشی ۳۷۰۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۵۸۰۰ تایی|تخم نطفه دار مرغ گوشتی|تخم نطفه دار مرغ جیور یا جیبر|تخم نطفه دار مرغ فونیکس|تخم نطفه دار مرغ پلیموت راک|تخم نطفه دار برهمای طلایی و صابونی|تخم نطفه دار مرغ ابریشمی|تخم نطفه دار مرغ شاخدار مصری|تخم نطفه دار مرغ مرندی ارمنی اصیل|تخم نطفه دار مرغ سلطان|تخم نطفه دار لاری|تخم نطفه دار مرغ سیلور|تخم نطفه دار مرغ لهستانی|تخم نطفه دار مرغ جاپنیز|تخم نطفه دار مرغ کوشین بانتام|تخم نطفه دار مرغ رزکامپ|تخم نطفه دار مرغ بلژیکی|تخم نطفه دار مرغ ویندوت|تخم نطفه دار کاسکو|تخم نطفه دار طوطی کاکادو|تخم نطفه دار طوطی ماکائو|تخم نطفه دار شاه طوطی|تخم نطفه دار طوطی عروس هلندی|دستگاه پرکن مرغ و بلدرچین و اردک و غاز و بوقلمون 

۱۳۹۷/۷/۲۷ ۲۳:۴۶:۴۹

ابزارک کناره

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.

ابزارک کناره دوم

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.