تخم نطفه دار مرغ گوشتی|تخم نطفه دار

صفحه اصلی
خدمات ما
نحوه خرید
سوالات متداول
درباره میهن طیور
تماس با ما

تخم نطفه دار مرغ گوشتی|تخم نطفه دار

تخم نطفه دار مرغ گوشتی|تخم نطفه دار

تخم نطفه دار مرغ گوشتی

تخم نطفه دار مرغ گوشتی راس ۳۰۸ چهار منفی

قیمت فروش تخم نطفه دار مرغ گوشتی راس ۳۰۸ چهار منفی: ۹۰۰ تومان 
قیمت فرو ش تخم نطفه دار مرغ گوشتی راس ۳۰۸ دو منفی :۷۵۰ تومان

برای خرید و مشاوره درباره تخم نطفه دار مرغ گوشتی با کارشناسان شرکت تماس بگیرید 
نحوه بسته بندی تخم های نطفه دار مرغ گوشتی در داخل خاک اره و کارتن های مخصوص شرکتی میباشد 
ارسال تخم های نطفه دار مرغ گوشتی با ترمینال و تیپاکس یا باربری  میباشد 
تخم های نطفه دار مرغ های گوشتی بعد از نطفه سنجی به مشتریان گرامی ارسال میگردد از خرید خود مطمعن باشید 

مرغ

از نظر جانور شناسی مرغ جزء راسته گالی مانند قرقاول ،کبک،طاووس و مرغ مرواریدی می باشد  .مرغ از جنس گالوس و خانواده فازیانیده است.مرغ اهلی به نام گالوس دامسنیکوس خوانده می شود .اجداد وحشی مرغ اهلی امروز احتمالا در جنوب شرقی آسیا می زیسته اند.در نژاد وحشی مرغ به چهار گونه می توان اشاره کرد که عبارتند از:

 گالوس گالوس  یا مرغ جنگلی قرمز

گالوس لافایتی یا همان مرغ جنگلی سیلان

گالوس سنراتی یا مرغ جنگلی خاکستری

گالوس واریوس یا مرغ جنگلی سبز یا سیاه

گالوس گالوس یا مرغ جنگلی قرمز بیشترین گونه های وحشی مرغ را دارد که احتمالا اجداد وحشی مرغاهلی آنها می باشند،اما مرغ امروزی نیز دارای نژاد های متفاوتی می باشد که در شکل،رنگ و ظاهر های متفاوتی هستند و هر کدام به منظور خاصی پرورش داده می شوند.آمیزش این پرندگان برای سال های متمادی در یک منطقه ی خاص ،باعث تشکیل بسیاری از نژاد های مختلف شده است که در آن تکامل یافته اند از نژاد های خوب و شناخته شده مرغ میتوان به نژاد ساکس ،پلیموت راک،مرغ سفید یا لگهورن اشارهنمود که هر یک دارای زیر گونه ها و زیر شاخه های میباشند .در طی پیشرفت صنعت پرورش مرغ ،مرغ بومی دیگر آن جایگاه گذشته را دارا نمی باشد .امروزه با تلاقی نژاد ها گله های  جهت تولید تجاری پرورش داده می شود. تا به امروز بیش از ۲۰۰ نژاداز مرغ شناخته و به ثبت جهانی رسیده است .

پرورش مرغ

صنعت پرورش پرندگان اهلی به طور کلی به دو زیر گروه گوشتی و تخمگذار تقسیم بندی می شود که در نژاد گوشتی هدف از پرورش تولید گوشت و در نژاد تخم گذار هدف برداشت تخم می باشد . در صنعت مرغداری شش فعالیت اصلی صورت می گیرد:

۱.پرورش لاین

۲.پرورش جوجه گوشتی

۳.پرورش مرغ مادر

۴.پرورش مرغ تخم گذار

۵.پرورش اجداد

۶.جوجه کشی و تولید جوجه یک روزه

واحد های پرورش لاین :

مرغ ها دارای منشاء نژادی مختلفی می باشد و از آنجا که کلیه صفات اقتصادی دردر یک نژاد وجود ندارد،بنابراین در تولید سویه های تجاری ،از نژاد های مختلف که دارای صفات ویژه ای هستند استفاده می شود.

پرورش جوجه گوشتی :

از این واحد ها به عنوان آخرین سطح تولید به منظور تولید گوشت استفاده می شود ه این واحد ها بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.این واحد ها جوجه های یک روزه را از واحد های پرورش مرغ مادر گوشتی تهیه و پس از یک دوره حدود ۴۵ روزه آنها را به بازار عرضه می نمایند.

پرورش مرغ مادر :

در واحد های پرورش مرغ مادر نیز جوجه های مرغ و خروس در دوره ی پرورش به صورت جداگانه پرورش یافته و در دوره ی تولید با یکدیگر مخلوط شده و جوجه های حاصله از تخم مرغ های این گروه تبدیل به جوجه های گوشتی خواهند شد که در واحد های پرورش جوجه ی گوشتی پرورش خواهند یافت(هر دو جنس نر و ماده )و در مرغ های مادر تخمگذار تبدیل به جوجه های تخمگذار خواهند شد که در واحد های پرورش مرغ تخمگذار تجاری پرورش خواهند یافت.

پرورش مرغ تخمگذار :

در این واحد ها به عنوان آخرین سطح تولید تخم مرغ استفاده میشود.این واحدها جوجه ها یک روزه ی نژاد های تخمگذار را از واحد های پرورش مرغ مادر تخم گذار تهیه و پرورش می دهند تا به سن بلوغ که همان  شروع تخمگذاری برسند .پس از شروع تخم گذاری تا یکسال نگهداری و پس از آن حذف و جهت استفاده از گوشت آنها به فروش می رسند.

پرورش اجداد:

در واحد های پرورش اجداد از هر لاین فقط یک جنس نر یا ماده استفاده می شود.این کار بهخاطر تلاقی لاین ها به منظور به دست آوردن ترکیب ژنتیکی جدید می باشد .به طور کلی در ردهی اجداد دوخط مادری و پدری وجود دارد .همان گونه که از اسم خط ها پیداست در خط پدری صفات پدری نظیر سرزندگی ،تولید گوشت،باروری و…و در خط مادری نظیر تولید تخم مرغ ،جوجه درآوری ،انتقال ایمنیت و..مورد توجه است.

جوجه کشی و تولید جوجه یک روزه:

در زنجیره ی صنعت مرغداری ،کارخانه های جوجه کشی نقش کلیدی و مهمی را بر دوش دارند زیرا این واحد ها تغذیه کننده مرغداری ها بوده و جوجه ی یک روزه یمورد نیاز واحد های گوناگون تولیدی در صنعت مرغداری را از راه تبدیل تخم مرغ نطفه دار واحد های لاین ،اجداد مادر به جوجه فراهم می کنند.مهمترین تجهزات این کارخانه ها،ماشین های ویژه ستر و هچر است.تخم مرغ ها به مدت ۲۱ روز در این ماشین آلات و در شرایط ویژه گرمایی و رطوبتی مانده و جوجه تبدیل می گردند.

در اینجا به معرفی چند نژاد که بیشترین مصرف را در پرورش طیور دارند می پردازیم .

گوشتی :

می توان گفت جوجه گوشتی یکی از پرجمعیت ترین نژاد در میان پرندگان است که جمعیت زیادی رابه خود اختصاص داده است .جوجه گوشتی جهت تولید گوشت و برطرف کردن نیا گوشت جامعه پرورش داده می شود .این نژاد یکی از سویه های مرغ و خروس می باشد .در دهه ۱۳۹۵ اولین نژاد مرغ گوشتی برای یک نژاد مخصوص گوشتی از آمیزش نژاد مرغ پلیموت و خروس کورنشین به بازار معرفی شد.امروزه نژاد های مختلفی جهت پرورش نژادگوشتی وجود دارند که معروف ترین نژاد های آن شامل می شود از :

*کوشین

*کورشین

*پلیموت راک

کوشین:

مرغ کوشین در اصل متعلق به منطقه شانگهای چین می باشد و به همین دلیل مرغ کوشین به شانگهای نیز معروف می باشد.کوشین جزء یکی از این سنگین وزن ترین نژاد مرغ است .مرغ کوشین دارای بدنی پراز پر بوده که این پرها تا ساق پای این نژاد آمده است در قسمت سینه پر های کمتری وجود دارد ولی در قسمت دم و بال ها پر های بلند تری وجود دارد .تخم گذاری در این نژاد کم بوده و نمی توان از نژاد کوشین  به عنوان مرغ تخم گذار یاد کرد این نژاد به ندرت کرچ می شوند و بر روی تخم های خود می خوابند.رنگ پر ها درنژاد کوشین مختلف می باشد .

کورشین:

مرغ کورشین از تلاقی چند نژاد مرغ و خروس در نژاد های مختلف بوجود آمده است.این نژاد از مرغ دارای بدنی سنگین می باشد قامت این پرنده  بلند و دارای سرشانه های صاف و سینه ای پهن می باشد.نژاد کورشین را می توان در رنگ های سفید،قرمز و سیاه یافت.در کل نژاد کورشین  یکی از نژاد های مرغوب جهت پرورش جوجه گوشتی می باشد .

پلیموت راک:

مرغ پلیموت راک یکی دیگر از نژاد های نمونه در پرورش مرغ گوشتی میباشد که ازاختلاط دو نژاد خروس دومینیکو با کوشین سیاه به وجود آمده است که در سال ۱۹۰۰ در کشور آمریکا به عنوان یک نژاد گوشتی معرفی شد.مرغ پلیموت راک دارای ظاهری زیبا می باشد که باعث محبوبیتش بین پرورش دهندگان شده .این نژاد دارای پرهای به هم ریخته است که از دو رنگ متضاد سفید و سیاه تشکیل شده .بدن مرغ پلیموت راک سنگین می باشد و سینه ی پهنی را صاحب است.

معرفی نژاد راس گوشتی:

همان گونه که ذکر شده در تولید سویه های تجاری از نژاد های مختلف که دارای صفات ویژه ای هستند استفاده میشود بنابراین از واحد های گوشتی به عنوان به منظور تولید گوشت استفاده میشود .

ترتیب جوجه ریزی سالن های گوشتی بر این اساس میباشد که این واحد ها جوجه های یک روزه گوشتی را از واحد های پرورش مرغ مادر گوشتی تهیه و پس از گذراندن یک دوره  ۴۵ روزه مرغ گوشتی را به بازار عرضه می نمایند .

در زمینه ی راه اندازی سالن های پرورش و تولید مرغ گوشتی مباحث و مبانی بسیاری وجود دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره میشود.

یکی از مبحث های مورد توجه درمورد کارخانه های جوجه کشی میباشد :

کارخانه های جوجه کشی نقش اساسی و مهمی را ایفا میکنند زیرا منبع تغذیه ی واحد های گوشتی میباشند .

نکته ی قابل توجه اینکه واحد های تولید مرغ گوشتی دوبرابر واحد های دیگر مانند تخمگذار میباشد.

مبحث مهم و کلیدی در زمینه ی راه اندازی واحد پرورش مرغ گوشتی ( رشد – خوراک مصرفی – ضریب تبدیل غذایی – ماندگاری – شاخص کارایی و کیفیت لاشه ) میباشد .

در این میان ضریب تبدیل غذایی از جهت صرفه اقتصادی و بازده واحد در سریعترین زمان بسیار مهم میباشد .

در نژاد ۳۰۸ چهارمفی که معروف به راس گوشتی میباشد با افزایش سن و بزرگتر شدن جثه غذای مصرفی بیشتری جهت تامین و نگهداری به کار گرفته می شود و در نتیجه ضریب تبدیل غذایی افزایش میابد.

معرفی نژاد های تخم گذار:

از مرغ های تخمگذار پرکاربرد میتوان به سه نژاد گلپایگان – جهادی و مرغ محلی اشاره کرد

نژاد مرغ دورگ گلپایگان :

این نژاد که مرغ تخم گذار صنعتی نیز گفته میشود که این نژاد هم از حاصل تلاقی ولسامر هلندی با نژاد بومی ایران میباشد .

از مزیت های این نژاد نسبت به نژاد های تخمگذار صنعتی دیگر دو منظوره بودن این نژاد میباشد

منظور از نژاد دو منظوره ( گوشتی و تخمگذار بودن همزان ) این نژاد میباشد زیرا که یکی از مشکلات اقتصادی که گریبان پرورش دهندگان سالن های تخم گذار را گرفتار میکند بی ارزش شدن مرغ پس از پایان دوره ی تخم گذاری میباشد و پرورش دهنده مجبورا مرغ هایی که دوره ی تخم گذاریی آنها به پایان رسیده را به قیمتی بسیار ارزان به بازار عرضه نمایند .ضریب تبدیل مرغ های دورگه گلپایگانی ۳ می باشد،این نژاد دارای مقاومت کمی است ولی وزن گیری خوبی دارند آنها جثه بزرگی را صاحب می باشند .

تخم گذاری نژاد گلپایگان در سال حدودا ۲۲۰ الی ۲۴۰ عدد تخم گذاری می کند که در سه نوع مختلف تخم مرغ تک زرده خوراکی – دوزرده خوراکی و تخم نطفه دار می باشد.

نژاد محلی تخمگذار و یا بومی :

مرغ تخمگذار محلی که از نژاد های اصیل و سازگاردر میان نژاد های دیگر میباشد که اصول خاصی نیاز به پرورش مرغ بومی نیاز ندارد و به راحتی میتوان در هر شرایط محیطی و در هر آب و هوایی نگه داری نمود .مرغ های بومی در ابتدا می توانستند تعداد کمی تخم دگذاری کنند و میزان تخم گذاری آنها تعداد چشم گیری نبود تا انجا که عمل اصلاح نژاد برروی آنها صورت گرفت و میزان تخم آنها به سالانه ۲۰۰عدد رسید در اینجا بود که این مرغ زیبا یکی از بهترین گونه ها جهت سرمایه گذاری و پرورش به عنوان یک مرغ تخم گذار شناخته شد .نکته قابل توجه اینکه هنگامی که نژاد مرغ تخمگذار بومی در معرض تغذیه و جیره غذای مناسب همچنین نوردهی به موقع قرار گیرد توان تخم گذاری بیشتری راصاحب می شود.

مرغ جهادی یا تخم گذار رنگی :

مرغ جهادی یکی از نژاد های تجاری محسوب می شود که دارای توانی تخم گذاری بسیار عالی نسبت به دیگر نژاد ها می باشند این مرغ ها دارای پرها رنگی بوده و رنگ تخم های نژاد مرغ جهادی قهوه ای است و ضریب تبدیل این مرغ ۲ به ۲.۵ می باشد ،میزان تخم گذاری هر مرغ جهادی در سال ۳۰۰ عدد می باشد که در شرایط مناسب بیشتر هم می شود.

مدیریت پرورش سالن مرغداری 

همانند سایر بخش های دامپروری ،هدف از پرورش بدست آوردن تولید مناسب با کمترین قیمت ممکن می باشد.

چون طیور تمام طول عمر خود را در داخل سالن سپری می کنند ،برای آنکه بتوان از تمام ظرفیت تولیدی آنها بهرمند شد علاوه بر دارا بودن ویژگی های ژنتیکی ،بایستی در شرایط محیطی مناسبی نیز مطلوب نیز نگهداری شوند.وجود یک محیط مناسب در سالن های مرغداری ،یک نیاز مهم برای موفقیت در صنعت پرورش می باشد.

منظور از شرایط محیطی در سالن ،عوامل شیمیایی نر میزان آمونیاک و دی اکسید کربن در هوا و عوامل فیزیکی مانند دما ،رطوبت و جریان هوا می باشد.

دما :

در کل پرندگان حیوانات خون گرمی می باشند بنابراین همیشه دمای بدن خود را مستقل از محیط در حد ثابتی نگه می دارند .

هنگامی که دمای محیط سرد باشد پرندگان میزان مصرف دانشان به شدت بالا می رود و بیشتر انرژی دریافتی صرف ثابت نگهداشتن ثابت بدن می شود و هیچ تاثیری در رشد پرنده ندارد و همچنین اگر دمای محیط بالاتر از حد مجاز باشد پرنده برای خنک کردن و پایین آوردن دمای بدن شروع به له له زدن می کند و انرژی دریافتی را اینگونه مصرف می کند .

پس نتیجه میگیریم که دمای مناسب باعث این امکان را فراهم می کند که پرندگان مواد غذایی مصرف شده را علاوه بر ثابت نگهداشتن دمای بدن برای رشد نیز بکار بگیرند .

دما در هر سن برای پرنده متفاوت می باشد و شما می توانید ازطریق رفتار و پراکندگی جوجه ها  دمای مناسب را در محیط تنظیم کنید.به این صورت که هنگامی پراکندگی به صورت متعدل در پرنده ها باید دانست که دمای محیط کاملا مناسب می باشد اما زمانی که پرندگان همگی در یک جا جمع شده و روی هم سوار باشند دمای محیط سرد تر از حد معقول است و هنگامی که بسیار از هم فاصله دارند و له له می زنند دما بیشتر از حد مجاز است .

رطوبت سالن مرغداری :

رطوبت یکی از مواردی است که باید در دوره پرورش جوجه وهنگامی که تخم های نطفه دار داخل دستگاه می باشند مورد توجه قرار بگیرد.همانگونه که مطلع هستید میزان رطوبت در پایان دوره جوجه کشی تخم های نطفه دار بالا می باشد و برای جلوگیری از شوکه شدن جوجه ها زمانی که از دستگاه به سالن منتقل می شوند لازم است رطوبت نسبی در سه روز اول حدود ۷۰ تا ۶۰ درجه باشد .باید رطوبت نسبی سالن هر روز اندازه گیری شود .اگر میزان رطوبت سالن در هفته اول پایین تر از ۵۰ درجه باشد جوجه های شروع به از دست دادن رطوبت بدن خود می کنند که این امر اثر منفی بر عملکرد آنها خواهد داشت .

جوجه های که در هوای گرم و خشک پرورش داده می شوند قابلیت پر درآوری ضعیفی داشته و دچار کاهش وزن می شوند ولی هنگامی که جوجه های در حال رشد در سطح رطوبت نسبی مطلوب نگهداری می شوند با مشکلات کمتری از قبیل از دست دادن آب بدن بدن رو به رو شده و گله به طور کلی رویع بهترو یکنواخت تری را خواهد داشت.

 تهویه :

یکی از مهمترین عوامل به دست آوردن محصول بهینه جوجه کشی تخم نطفه دار و پرورش تهویه مناسب می باشد .هوای سالن های پرورش بر روی سلامت و آسایش پرنده تاثیر بسیاری دارد .گاز های سمی که توسط برخی وسایل گرم کننده و میکروارگانیسم ها تولید می شود برای پرنده بسیار مضرر می باشد. از این رو باید هوای کثیف از سالن خارج شود و هوای تازه جهت تامین اکسیژن به سالن وارد گردد. همچنین برای حفظ درجه حرارت  در مقدار مناسب باید هوا به طور منظم در جریان باشد.

وجود هوای پاک و متعدل ،کنترل گرما،سرما،رطوبت وخارج نمودن گازهای سمی از اول کلیات سیستم تهویه مناسب می باشد .باید توجه داشت که افزایش نیازهای متابولیکی پرنده باعث شده که این امر اهمیت قابل توجهی به تهویه داده است و روز به روز افزایش داده است .از اهداف مهم تهویه میتوان در کل به دمای مطلوب ،رطوبت مطلوب ،مقدار هوای مورد نیاز و خروج گاز های مضر اشاره نمود.

سیستم های تهویه دارای نمونه های متفاوتی می باشند که شامل هستند از:

تهویه طبیعی

تهویه مصنوعی (تهویه مصنوعی با فشار مثبت دمنده ،تهویه مصنوعی با فشار منفی مکنده)

تهویه عرضی

تهویه طولی

تهویه سقفی

تهویه ترکیبی

آب و کیفیت آن :

آب بهترین ماده مغذی است که میتوان در اختیار حیوان قرار داد ولی در بیشتر موارد به کیفیت آب توجهی نمی شود اگر انتظار دارید گله بهترین عملکرد را داشته باشد باید مقادیر کافی آب آشامیدنی را با دما وترکیبات شیمیایی مناسب و فاقد هر گونه عوامل بیماری زا را دراختیار گله قرار دهید .شما همیشه باید در مورد کیفیت آب موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱.باکتری ها به ویژه کلی فرم ها

۲.مواد جامد غیر محلول (آلی یا غیر آلی باشند مانند یون های فلزی که با چشم دیده نمی شوند ولی می توانند سمی باشند )

۳.مواد جامد معلق(آلی یا غیر آلی که باعث تغییر رنگ می شوند )

توجه داشته باشید که جوجه ها باید در تمام اوقات شبانه روز به مقدار کافی آب در دسترس داشته باشند .به عنوان یک قاعده کلی یک جوجه نباید برای رسیدن به آب مسافتی بیش از ۱ تا ۲ متر را طی کند.برای این منظور توزیع مناسب و یکنواخت آب خوری در طول سالن ضروری می باشد .

آبخوری ها باید از نوعی انتخاب شوند که به سادگی قابل شستوشو و تمیز کردن باشند .برای جلوگیری از مرطوب شدن بستر و بروز بیماری ها از جمله بیماری کوکسیدیوز باید از ریختن آب در اطراف آبخوری ها جلوگیری کرد.

تخم نطفه دار بوقلمون را از ما بخواهید

در اینجا به ده نکته مهم برای بهبود مدیریت آب اشاره می کنیم.

۱.آب را ضدعفونی کنید

۲.آب تمیز در اختیار گله قرار دهید

۳.آب خنک در اختیار گله قرار دهید

۴.از قطع شدن آب خودداری کنید

۵.فضای آب خوری کافی موجود باشد

۶.آبخوری ها را به طور منظم تمیز کنید

۷.نوع مناسب آبخوری را انتخاب کنید

۸.از مرطوب شدن بستر جلوگیری کنید

۹.سختی آب را تعیین کنید

۱۰.کنتور آب را در سالن نسب کنید

 بستر

در پرورش و جوجه کشی ،اهمیت بستراز آن جهت که پرنده به طور دائم با بستر در ارتباط است نباید نادیده گرفته شود چرا که کیفیت به طور قابل توجهی عملکرد جوجه های گوشتی را تحت تاثیر قرار می دهد و برای رسیدن به بیشترین توان تولیدو مدیریت محیط سالن پرورش ضروری به نظر می رسد.

وظایف بستر در طول دوره پرورش چیست؟

جذب رطوبت و کمک به خشک کردن محیط از طریق افزایش سطح کف سالن

رقیق کردن مدفوع و در نتیجه کاهش تماس پرنده با کود

محافظت جوجه ها از سرمای کف سالن و ایجاد یک لایه محافظ بین پرنده و کف سالن

فراهم کردن یک سطح گرم جهت ایجاد آرامش بیشتر پرنده

کمک به نگهداری گرما به وسیله عایق سازی و تامین گرمای اضافی از طریق تخمیر توسط میکروارگانیسم های مدفوع

یک بستر باید دارای ویژگی های باشد که در اینجا به شرح مختصری از آن می پردازیم

توانای جذب بالا ،خشک بودن به هنگام استفاده ،تردی ،نرمی ،عدم ایجاد گرد وغبار در طول پرورش،یکنواختی پوشال ،عدم آلودگی ،غیر قابل مصرف بودن برای پرنده ،سبک،ارزان و غیر سمی بودن از ویژگی های مهم یک بستر خوب بشمار می آید .

همچنین یک بستر خوب باید توانی جذب بالا آب و سپس آزاد نمودن رطوبت در محیط را داشته باشد.این مواد باید به اسانی قابل دسترس و دارای کیفیت مناسبی باشند ،همچنین باید فاقد هر جسم برنده وتیز مانند میخ ،سیم و غیره باشند تا سبب خراشیدگی و زخمی شدن پا و بدن پرنده نشود. مهمتر از هر چیز باید بستر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد و همچنین بستر باید دارای قابلیت استفاده به عنوان کود یاخوراک دام پس از مصرف را دارا باشد.

در کل هر ماده ای که دارای ظوابط و معیار های ذکر شده باشد می تواد به عنوان بستر مورد استفاده قرار گیرد.

برای خرید تخم نطفه دار بوقلمون کلیک کنید

برای داشتن یک مدیریت موفق بستر عوامل زیاد باید در نظر گرفته شود ،این عوامل شامل :

نوع ماده مورد استفاده بستر

فصل سال

عمق بستر

فضای کف به ازای هر پرنده

تجهیزات خوراک دهی و آب رسانی مورد استفاده

نوع کف

سیستم تهویه

تعویض بستر

شیوع بیماری

موارد زیادی وجود دارد که از آن می توان به عنوان بستر استفاده نمود مانند :تراشه چوب ،خاک اره ،پوسته درخت ،پوسته برنج،تفاله نیشکر ،کاه خرد شده ،ضایعات کاغذ،ماسه و رول مقوای می باشد .

به منظور استفاده از مواد مختلف به عنوان بستر،این مواد باید با هزینه  معقول قابل دسترسی باشند .بسیاری از محصولاتی که واجد معیار های لازم به عنوان بستر می باشند ممکن است یک بار به عنوان بستر جوجه ها مورد استفاده قرار بگیرد اما در صورتی که تهیه آنها مشکل باشد ممکن است مورد توجه برای استفاده مجدد در بستر قرار نگیرد .

در کل مواد بستر به شرایط اقلیمی ،فصل،میزان عایق سازی سالن پرورش به طور یکنواخت به عمق ۵ تا ۱۰ سانتیمتر پخش می شود .در هنگام پهن کردن بستر باید اجسام نوک تیز را جمع اوری و از سالن خارج نمایید.برای استفاده از بستر در روز های نخست  می توانید انها را با کاغذ بپوشانید تا جوجه ها از مواد موجود در آن استفاده نکنند و زمانی که جوجه ها به دان خوردن از داخل دانخوری عادت کردند کاغذ ها را جمع آوری نمایید.

کیفیت بستر و عملکرد جوجه ها

کیفیت محیط سالن به میزان زیادی به کیفیت بستر وابسته است و در شرایط بد محیطی،جوجه ها توانایی ژنتیکی خود را به طور کامل بروز نمی دهند.دو عامل کود و رطوبت ،وضعیت بستر را تحت تاثیر قرار می دهند.

عامل کود رانمی توان کنترل نمود به همین دلیل پرورش دهندگان باید رطوبت بستر را کنترل کنند.به همین منظور دو سیستم تهویه و رطوبت باید همیشه تحت نظارت قرار بگیرند تا بستر به صورت ترد باقی بماند.در صورتی که بستر دارای رطوبت اضافی باشد به حالت چسبناک می شود و پرنده روی سطی چسبناک ،مرطوب و لغزنده رشد می کند که به آن بستر کیکی می گویند که در این صورت به مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد.

بستر خیس عامل اصلی آمونیاک است که یکی از خطرناک ترین عوامل محیطی موثر بر پرورش طیور می باشد.که بسیاری از مرغداران اثرات زیان آور آمونیاک را ناچیز می پندارند .بدیهی است زمانی که میزان آمونیاک نسبتا بالا است پرنده کور شده ،تولید به طور موثرتحت تاثیر آن قرار می گیرد .به هر حال هنگامی که میزان آمونیاک به ۲۵ قسمت در میلیون برسد کاهش رشد و افزایش ضریب تبدیل غذایی جوجه ها مشاهده می گردد.علاوه بر آن شیوع زیاد التهاب کیسه هوایی ،آلودگی ویروسی و افت کیفیت لاشه مربوط به میزان آمونیاک در این محدوده است.

غلظت آمونیاک به میزان ۵ میلیون که حس بویایی انسان قادر به تشخیص آن نیست  باعث سوزش و آسیب لایه محافظ سیستم تنفسی و سبب افزایش حساسیت  به بیماری های تنفسی می گردد.البته باید گفت بستر های بسیار خشک و دارای گرد و غبار نیز مشکلاتی مانند از دست دادن آب بدن  را در جوجه های جوان ،بیماری های تنفسی و افزایش افت کیفیت لاشه را سبب می گردد.در حالت مطلوب ،بستر باید بین ۲۰ تا ۲۵ درصد رطوبت داشته باشد.

برنامه ی نوردهی

نور به عنوان یکی از عوامل مهم در مدیریت و پرورش پرنده بشمار می آید .در صورت انتخاب برنامه نوردهی مناسب ،توان ژنتیکی جوجه ها شکوفا شده وسبب کاهش هزینه های مدیریتی ،تغذیه،افزایش رشد ،بهبود ضریب تبدیل غذایی و سلامت گله می شود.

روشنایی یکی از عوامل محیطی  در کنترل بیشتر عکس العمل های رفتاری و پاسخ های فیزیولوژیکی پرنده می باشد.از مدت ها پیش جوجه های گوشتی تحت  برنامه  نوردهی مداوم (۲۴ ساعت روشنایی)جهت به حداکثر رسانی مصرف غذا و رشد پرورش می یافتند. برنامه نوردهی مداوم سبب کاهش استراحت و وارد نمودن تنش شدید فیزولوژیکی می شود بنابراین بیشتر پژوهشگران در پی محدود کردن برنامه نوردهی جهت بهبودعملکرد تولیدی جوجه و کاهش هزینه های تولیدی هستند زیرا فعالیت های فیزکی و مصرف انرژی در طول دوره تاریکی بسیار کم است .  

طول مدت روشنایی،شدتو رنگ نور از مهمترین مولفه های موثر بر برنامه نوردهی هستند.در عین حال باید توجه کرد که انتخاب بهترین برنامه نور دهی برای جوجه ها به سویه وزن پایان دوره و طراحی سالن (بسته یا باز بودن سالن )بستکی دارد .

کاهش شدت نور همراه با کاهش تحرک ،نوک زدن و عارضه همدیگر همدیگر خواری همراه می باشدو بیشتر برنامه های جدید با شدت نور حدود ۳۰ تا ۴۰ لوکس (یک لامپ ۶۰ وات در ارتفاع ۲ متری برای ۱۵ متر مربع )آغاز می گردند و تا سن ۱۴ تا ۲۱ روزگی به تدریج به حدود ۵ تا ۱۰ لوکس کاهش یافته تا پایان دوره پرورش ادامه پیدامی کند.

شدت نور در سالن پرورش باید به اندازه ای باشد که جوجه ها در سالن برای غذا خوردن به مشکل برخورد نکنند اما از انتخاب  لامپ های با نور زیاد نیز باید پرهیز شود.در صورتی که شدت نور کافی نباشد انحطاط شبکیه ای چشم ،آسیب دیدن عدسیه ها و در نهایت منجر به کوری پرنده می شود .

شرکت میهن طیور

مدرن ترین گروه طراحی

دستگاه های جوجه کشی

ارائه دهنده تخم نطفه دار با کیفیت

 دفتر مرکزی و مدیریت

۰۴۴۳۲۲۵۲۸۰۷

مشاوره رایگان جوجه کشی

نحوه خرید

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۱

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۲

تخم نطفه دار مرغ در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار بوقلمون در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار شتر مرغ در شرکت میهن طیور

همه محصولات میهن طیور در یک نگاه:

دستگاه جوجه کشی ۱۲ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۴ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۲ تایی|دستگاه جوجه کشی ۸۴ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۲۶ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۶۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۱۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۲۹۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۴۲۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ تایی|دستگاه جوجه کشی ۶۷۲ تایی اتوماتیک|دستگاه جوجه کشی ۱۰۰۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۱۸۵۰ تایی|تخم نطفه دار قرقاول امریکایی بلژیکی و سیلور و لیدی|دستگاه جوجه کشی ۲۰۰۰ تایی هوشمند|تخم نطفه دار شترمرغ|تخم نطفه دار مرغ ایام سمانی|تخم نطفه دار بلدرچین|تخم نطفه دار طاووس|تخم نطفه دار غاز و قوغاز|تخم نطفه دار قو سفید وسیاه وارداتی|تخم نطفه دار کبک چوکار وسفید|تخم نطفه دار بوقلمون|تخم نطفه دار اردک محلی وماندارین وکالارین|دستگاه جوجه کشی ۳۷۰۰ تایی|دستگاه جوجه کشی ۵۸۰۰ تایی|تخم نطفه دار مرغ گوشتی|تخم نطفه دار مرغ جیور یا جیبر|تخم نطفه دار مرغ فونیکس|تخم نطفه دار مرغ پلیموت راک|تخم نطفه دار برهمای طلایی و صابونی|تخم نطفه دار مرغ ابریشمی|تخم نطفه دار مرغ شاخدار مصری|تخم نطفه دار مرغ مرندی ارمنی اصیل|تخم نطفه دار مرغ سلطان|تخم نطفه دار لاری|تخم نطفه دار مرغ سیلور|تخم نطفه دار مرغ لهستانی|تخم نطفه دار مرغ جاپنیز|تخم نطفه دار مرغ کوشین بانتام|تخم نطفه دار مرغ رزکامپ|تخم نطفه دار مرغ بلژیکی|تخم نطفه دار مرغ ویندوت|تخم نطفه دار کاسکو|تخم نطفه دار طوطی کاکادو|تخم نطفه دار طوطی ماکائو|تخم نطفه دار شاه طوطی|تخم نطفه دار طوطی عروس هلندی|دستگاه پرکن مرغ و بلدرچین و اردک و غاز و بوقلمون 

۱۳۹۷/۷/۲۷ ۰:۱۷:۰۳

ابزارک کناره

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.

ابزارک کناره دوم

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.