پرورش وجوجه کشی از مرغ گوشتی – تخم نطفه دار

صفحه اصلی
خدمات ما
نحوه خرید
سوالات متداول
درباره میهن طیور
تماس با ما

پرورش و جوجه کشی مرغ گوشتی

و تخم نطفه دار مرغ

ایران یک از کشور های پر فعالیت در زمینه پرورش و جوجه کشی مرغ گوشتی می باشد که طبق یک سرشماری در سال ۱۳۹۱ حدود ۱۸۰۹۷ تعداد مرغداری با هدف پرورش مرغ گوشتی در ایران فعالیت می کند.

در ایران شش سویه ی جوجه گوشتی وجود دارد که شما می توانید آنها را پرورش دهید که شمالد می شوند از :

راس

آبورایکرز

کاب

لوهمن

هوبارد

آرین

که در ایران بیشترین نژادی که پرورش دهندگان بر روی آن فعالیت دارند نژاد راس گوشتی می باشد زیرا نژاد مرغ  راس بیشترین سازگاری را با آب و هوای کشورمان دارا می باشد .

تاسیسات و تجهیزات مرغ داری

پرورش مرغ و جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ به دو روش صنعتی و سنتی می باشد که امروزه اکثر افراد روش صنعتی را پیش گرفته اند زیرا این روش مقدار تولید را به طور چشم گیری افزایش می دهداما نیاز به بهبود امکانات پرورش را نیز ضروری می سازد.

جهت شروع یک مجموعه پرورش جوجه گوشتی و جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ باید مواردی را در نظر گرفته و اجارا نمود که در اینجا به شرح مختصری از موارد می پردازیم .

برای خرید تخم نطفه دار مرغ گوشتی کلیک کنید

محل احداث مرغداری

انتخاب محل مرغداری یکی از موارد بسیار مهم می باشد که باید به آن توجه خاصی نمود برای انتخاب محل احداث مرغداری باید به :

رعایت مقررات مربوط به فاصله: به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی ،آسایش ساکنین اطراف جلوگیری از انتشار آلودگی و بیماری و تنش ها باید محل احداث مرغداری با مکان های عمومی فاصله ۲۰۰۰ متر باشد .

زمین: برای اینکه بتوانیم یک سالن مفید و قابل استفاده داشته باشیم باید در ابتدای کار همهمحسبات را از جمله وسعت مورد نیاز برای احداث سالن پرورش،انبار تجهیزات ،انبار دان،ساختمان مسکونی ،خیابان کشی،فضای سبز و همچنین پیش بینی گسترش آینده باید در نظر گرفته شود همچنین موقعیت جغرافیایی زمین که نباید خاک آن از نظر کشاورزی دارای ارزش باشد و قابل زهکشی باشد .زمین شما نباید دارای شیب بوده و نسبت به دیگر زمین های اطراف باید دارای ارتفاع بیشتری بوده باشد تا از تجمع آب باران و برف در زمستان درزمین جلوگیری شود. در کل شما می توانید به ازای هر ۱۰هزار بال مرغ گوشتی حداقل نیم هکتار یا همان ۵ هزار متر زمین را در نظر بگیرید.

دسترسی به منابع آب :اب یکی از مسائل مورد اهمیت در پرورش مرغ گوشتی  و جوجه کشی تخم نطفه دار در سالن های پرورش می باشد .قبل از هر چیز باید گفته شود که آب مورد نیاز باید از محل پرورشگاه تامین شود زیرا در غیر صورت تامین آب از محل های دیگر بسیار پر هزینه و بدون صرفه اقتصادی می باشد .

آب واحد های پرورش مرغ و جوجه کشی تخم نطفه دار را می توان از قنات ،چاه،چشمه ،رودخانه و… تامین نمود اما باید بر این اصل توجه دارشته باشید که آب مصرفی باید کاملا بهداشتی و تصویه شوده و آری از هر گونه گل لای باشد در غیر تین صورت بیماری های زیادی می تواند از طریق آب آشامیدنی گریبانگیر طیور شود.

دسترسی به منابع برق :برق نیز یکی از ضروریات مورد استفاده در سالن های مرغداری می باشد زیرا بسیاری از وسایل و تجهیزات یکواحد مرغداری و جوجه کشی تخم نطفه دار با برق کار می کند و تامین این نیرو با ژنراتور نه تنها مقرون به صرفه نمی باشد بلکه خطرات زیادی را نیز دارا می باشد .

راه ارتباطی:هر واحد پرورش باید یک راه هموار و مناسبی به جاده اصلی داشته باشد تا به راحتی ماشین ها و کامیون های مخصوص حمل ونقل دان و محصولات تولید در آن رفت و آمد کنند.

در صورت خرید تخم نطفه دار مرغ گوشتی از تخفیفات این شرکت بهره مند شوید

سالن های پرورش طیور

سالن های پرورش طیور و جوجه کشی تخم های نطفه دار پرندگان را می توان از جهات مختلف تقسیم بندی نمود کهمهم ترین اصل بر اساس نور و تهویه می باشد که از این دو لحاظ سالنه به دو دسته سالن های باز و سالن های بسته تقسیم و جدا می شوند.

سالن های باز :

این گونه از سالن ها بیشتر در مناطقی که دارای آب و هوای گرم هستند کار برد دارند ،در این سالن ها ۳۰ درصد از دیوار های سالن باز می باشد و برای جلوگیری از ورود دیگر حیوانات و پرندگان با تور پوشیده می شوند.

فضای باز دیوار ها را در صورتی که آب و هوا مساعد نباشد میتوان با پرده های برزنتی پوشاند .

سالن های بسته :

در این گونه از سالن ها تامین نور و تهویه برای جوجه ها به صورت مصنوعی صورت می گیرد و همچنین برای جلوگیری از ورود نور خورشید به سالن در جلو هواکش ها و کانال های خروج هوا نور گیر تعبیه می شود.در سالن های بسته شرایط محیط کامل کنترل شده می باشد که این امر باعث شده این نمونه از سالن ها دارای طرفداران بیشتری نسبت به دیگر نمونه های سالن داشته باشد.

قسمت های و تجهیزات مختلف یک سالن مرغداری

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم که یک سالن و واحد پرورش و تولید تخم نطفه دار و جوجه کشی به چه قسمت های نیاز دارد می گوییم یک واحد پرورش به :

۱.سالن پرورش

۲.انبار دان

۳.موتورخانه

۴.اتاق کالبد گشایی

۵.انبار تجهیزات

۶.خانه کارگران

۷.دفتر سرپرستی

۸.محوطه مرغداری

۹.چاه آب وچاه تلفات

۱۰ .تجهیزات مرغداری

۱۱.تجهیزات توزیع دان وآب

۱۲.تجهیزات گرم کنندهو خنک کننده

۱۳.تجهیزات تهویه

۱۴.تجهیزات قفس

۱۵.تجهیزات روشنایی

۱۶.تجهیزات کنترل اتوماتیک

۱۷ .تجهیزات تهیه خوراک

۱۸.تجهیزات ضدعفونی کننده و واکسیناسیون

نیاز دارد.

شرکت میهن طیور

مدرن ترین گروه طراحی

دستگاه های جوجه کشی

ارائه دهنده تخم نطفه دار با کیفیت

 دفتر مرکزی و مدیریت

۰۴۴۳۲۲۵۲۸۰۷

مشاوره رایگان جوجه کشی

نحوه خرید

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۱

۰۹۹۱۱۴۱۵۵۰۲

تخم نطفه دار مرغ در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار بوقلمون در شرکت میهن طیور

تخم نطفه دار شتر مرغ در شرکت میهن طیور

۱۳۹۷/۷/۲۵ ۲۳:۴۵:۳۴

ابزارک کناره

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.

ابزارک کناره دوم

با استفاده از این نوار کناره می توان المان ها، تصویر یا از کدهای HTML استفاده کرد و در اینجا نمایش داد. همچنین می توان از طرح های ستونی مانند ستون 1، 2 ، 3 یا 4 نیز استفاده کرد. تنظیم های دیگری نیز مانند رنگ پیش زمینه، اندازه کادر و شفافیت آن را تعیین کرد.